نصب و راه اندازی سیستم های مدار بسته

یکی از راه کار های حفاظتی و نظارتی موفق در سراسر دنیاست. با ارتباط با قیمت نصب دوربین مدار بسته خرید و نصب دوربین مدار بسته عوامل موثر بر هزینه نصی دوربینئ مداربسته و… اشاره خواهیم کرذ. از انجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی ان حتی دوربین های تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد. اولین و مهم ترین عوامل موثر به قیمت نموم شده یک سیستم مدار بسته برند و کار خانه سازرنده ان است. دوربین مدار بسته به کلیه دوربین های اطلاق  می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را یک یا چند محل ارسال می کند.

دوربین Dome

دوربین مداربسته دام یکی از انواع مدل های دوربین مداربسته است که به دلیل شکل ظاهری شان به آنها دام می گویند. دام در زبان انگلیسی به معنی گنبد است. دوربین های دام اغلب مناسب برای نصب در محیط های داخلی هستند.نوع طراحی ئوربین های مدار بسته دام به نحوی است که برای نصب در زیر سقف مناسب است.از دوربین دام میتوان برای نصب در منازل ، ادارات و… استفاده می شود. جنس بدنه این دوربین ها در اکثر مواقع از جنس پلاستیکو در برخی مدل ها فلزی هستند.

دوربین Bullet

یک نوع از دوربین های مداربسته ضد آب، دوربین بولت است. دوربین های بولت به دلیل شکل ظاهری که غالبا استوانه ای هستند، به این نام خوانده می شود. بولت به معنی گلوله یا لوله است. در بیشتر موارد دوربین بولت کاربرد بیرونی دارد، اما در محیط داخلی نیز امکان نصب دارد.

دوربین Box

اصطلاح باکس به معنای جعبه است. دوربین های باکس دوربین هایی با بدنه معمولا مستطیلی شکل و پلاستیکی هستند. با توجه به امکان لنز خارجی برای دوربین های باکس و کیفیت تصویر مناسب تر آنها این دوربین ها  معمولا در کاربرد های تخصصی تر از دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند. ولی عمومی ترین کاربرد این دوربین ها برای زمان هایی است که نیاز به گرفتن تصویر در زاویه خیلی بسته باشد.

دوربین سوزنی Pinhole

دوربین مداربسته سوزنی یکی از دوربین های مداربسته می باشد که اندازه بسیار کوچکی دارد، لنز این دوربین ها بسیار کوچک می باشد و به همین دلیل آنها را می توانید در پشت صندلی، گلدان، میز، عابربانک و… مخفی کنید.

فهرست